Xiaomi Mi 9 Lite için beklenen güncelleme çıktı!

Mi 10 ve Mi 10 Pro modellerini tanıtarak amiral gemisini yükünü üstünden atan Xiaomi yeni telefonlar geliştirirken, son dönemde Android 10 güncellemelerine hız verdi. Xiaomi Mi 9 Lite Android 10 güncellemesi yayınlandı.

Bu sayede Mi A3, Mi A2 Lite, Mi Max 3 ve Redmi Note 8’in ardından son bir ay içerisinde Android 10 işletim sistemine ve MIUI 11 kullanıcı arayüzüne kavuşan cihazlara ile bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Xiaomi Mi 9 Lite Android 10 güncellemesi çıktı

V11.0.1.0.QFCMIXM sürüm numarası ile karşımıza çıkan güncelleme küresel olarak kullanıma sunuldu. Yani, herhangi bir sorun tespit edilmezse ilerleyen günlerde tüm dünya genelindeki cihazlara ulaşacak. Yeni işletim sistemi ve kullanıcı arayüzünün yanı sıra Şubat 2020 güvenlik yamaları da geliyor.

Güncelleme Ayarlar > Telefon Hakkında bölümünden kontrol edilebilir. Beklemek istemeyenler güncelleme dosyalarını indirerek bilgisayar aracılığıyla doğrudan yükleyebiliyor olsa da, tavsiye etmediğimizi belirtmek isteriz. En önemli nedeni Türkiye sürümünün hazır olmaması ve bu konuda tecrübeye ihtiyaç olması.

Eylül ayında piyasaya sürülen Xiaomi Mi 9 Lite ülkemizde 1700 TL fiyat etiketine sahip. 6.39 inçlik 1080×2340 piksel çözünürlük sunan bir ekranın yer aldığı telefon, 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2.2 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 710 işlemciden ve Adreno 616 GPU’dan güç alıyor.

Leave a Comment